ZKOUŠKY

NHAT 3.3.2018

Hodnocení: Excellent

Se zkouškou NHAT neměl Ashby žádný problém. Socializovaný je dobře ze sídliště, z výstav i z tréninků. Musím se ale přiznat, že jelikož jsem "vyšilovala" já, ani Ashby nezůstal v klidu a zpočátku taky "vyšiloval" (tahal na vodítku a zakňučel si). Nicméně tohle nebyla chyba jeho, ale moje. Nejsme dokonalí a musíme na sobě společně pracovat.

Část zkoušky u ovcí složil na jedničku a s hodnocením Excellent jsme také odcházeli. 

ZOP 26.11.2017

Známka: Excellent

ZOP byla naše první zkouška, nijak zvlášť jsme na ni netrénovali, resp. ovladatelnost ve skupině jsme nezkoušeli vůbec, ale základní část, stejně tak přenášení od cizích lidí a chůzi po nepříjemném materiálu jsme před zkouškou pilovali. 

Základní část zvládl Ashby téměř bez ztráty bodu. Nejlépe mu jde odložení, trpělivě ležel po celou dobu průběhu základní části zkoušky jiného psa. 

Co bylo horší, ovladatelnost ve skupině, u obyčejné chůze ve skupině osmi psů mi Ashby nešel u nohy, ale zběsile tahal. Měla jsem v tu chvíli chuť utéct pryč. Nakonec jsem se vzpamatovala a tehdy jsem si uvědomila, jak velký vliv má lidská psychika na psychiku psa. Ashby se uklidnil se mnou a tuto část jsme dokončili aspoň za polovinu bodů. V další části sedni-lehni-vstaň ve skupině ztratil 2 body, jelikož mi jednou sedl se zpožděním. Při odložení zůstal ležet bez hnutí, ačkoli rozhodčí psy nechal ležet opravdu dlouho. 

Byla jsem na něj moc pyšná! I přes počáteční problémy s chůzí ve skupině nakonec vybojoval známku Excellent!

Plánujeme: OB-Z (26.5.2019 znovu na výborně), HWT (2019), AD (2019)