SPORTY

Canicross

Běhání se psem

S Ashbym jsme hodně běhali jen tak pro zábavu na volno. Když už měl skoro rok, náhodou jsem narazila na netu na sport canicross. S obrovským nadšením jsem nás přihlásila na trénink pro začátečníky, ať vše děláme korektně. 

Ashby si canicross zamiloval, již od prvního tréninku bylo jasné, že je srdcem velký tahač. Na canisrossu mám ráda hlavně to propojení a důvěru jeden v druhého. Fungujeme jako jeden, když přidám, Ashby přidá beze slov taky, když je těžký terén, Ashby vede a já nemusím sledovat směr, můžu se soustředit na místa, kam šlapu. 

Canicross je o partnerství, o spolupráci a týmu, emoce v cíli jsou úžasné, sdílíme společnou radost a hrdost a Ashbymu vždy patří poděkování a pochvala za skvěle odvedenou práci.

  • Volkswagen Maratonový víkend - Canicrossový závod 6.5.2017 - 3. místo
  • Nativia Challenge 2018 - Kolesa u Pardubic 30.3.2018, Humpolec 21.4.2018, Černá Hora 19.5.2018 - celkové pořadí v kategorii - 7. místo

Pasení

Rozvoj přirozených stádních instinktů

Když jsem měla Ashbyho přesně týden, objevili jsme kousek za městem ovečky. Mohl u nich sedět hodiny a pozorovat je. Tehdy jsem věděla, že pasení rozhodně musíme zkusit. Jelikož je Roman Holeček bratranec mé dobré kamarádky, šla jsem právě k němu. Pod jeho vedením jsme za jeden rok udělali velké pokroky a ačkoli je Ashby spíš ten "výstavák", pasení mu jde moc dobře a hlavně nás baví.

Ashby přirozeně drží "balance", vím, že i když se nebudu dívat, bude vždy tam, kde má být. Díky tomu jsme zvládli zkoušku NHAT na výbornou. K ovcím se chová hezky, neběhá do nich, nekouše, není agresivní, naopak drží ovce v klidu, přibližuje se pomalu a nerozhání je. 

V současné době trénujeme na zkoušku HWT, kterou už jsme jednou zkusili, ale Ashby při "outrunu" zkřížil linii... Nevadí, asi jsme to uspěchali, takže "outrunu" se věnujeme víc a postupně prodlužujeme vzdálenost. A rozhodně to nevzdáváme! 

Vím, že šampion pasení z něj nikdy nebude a ani to nechci, paseme hlavně proto, že nás to oba baví, jak už jsem napsala v úvodu. Ashby si ale rozhodně zaslouží uznání za to, jak hezky pracuje, ačkoli instinkty občas hledáme... 

Další sporty

  • Obedience (první zkouška OB-Z 28.9.2018) 
  • Agility (zkusili jsme pár tréninků, uvidíme dál)
  • Záchranařina (tu bych chtěla moc vyzkoušet, hledám místa, kde by se dalo pravidelně trénovat)